زعفران کیلویی و عمده

 

خرید زعفران کیلویی

هرچند زعفران به عنوان گران ترین و با ارزش ترین ادویه دنیا شناخته میشود و فروش و مصرف آن معمولا به صورت گرمی یا مثقالی میباشد،اما بعضا فروشندگان زعفران ، تامین کنندگان زعفران ، رستوران ها و ارگان ها به دلیل مصرف بالا و صرفه اقتصادی زعفران را به صورت عمده و کیلویی خرید میکنند. فروشگاه فرچید بالاترین کیفیت زعفران برداشت شده در خراسان توسط کشاورز را در اندازه دلخواه از نیم گرم تا چند کیلو برای مصارف گوناگون سوغات به خارج از کشور یا هدیه و کادو و ... ارائه میکند.

 

قیمت زعفران کیلویی

نوع زمین های کشاورزی، فصل و تاریخ برداشت ،و در نهایت کیفیت زعفران در قیمت آن تاثیر مستفیم دارد.زعفران موجود در فروشگاه فرچید تهیه شده از زمین های بکر خراسان و شهر قائنات میباشد که با انجام آزمایشات دقیق و تخصصی  که در آزمایشگاه روی کلاله ی زعفران انجام میشود ، بیشترین و مفیدترین میزان کاروتنوئید ها و منوترپن آلدهید ها را داراست که نشان دهنده رنگ و عطر طبیعی و خالص زعفران میباشد.با این وجود به دلیل نوسانات قیمت در ایران قیمت زعفران را نمیتوان بصورت ثابت اعلام کرد اما در قسمت محصولات میتوانید قیمت امروز زعفران را مشاهده بفرمایید.

 

خرید زعفران از کشاورز

همواره در هر بازاری وجود افراد واسطه باعث تاثیرگذاری روی قیمت واقعی کالا و همچنین کم شدن کیفیت اصلی میشود.در صنف زعفران هم وجود افرادی سودجو و منفعت طلب باعث شده تا با اضافه کردن موادی به زعفران باعث افزایش وزن آن و همینطور رنگ دهی غیر طبیعی زعفران میشوند.خوب است مجموعه ای مطمئن و سالم باعث فیلتر کردن زعفران با کیفیت از زعفران تقلبی شود.خوشبختانه در فروشگاه زعفرانی فرچید میتوانید برای خرید زعفران مستقیم از کشاورز با بالاترین درجه کیفی اقدام فرمایید.

 

                            جهت مشاهده محصولات به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

 

 

 

قیمت زعفران

زعفران

زعفران به عنوان گران ترین ادویه جهان شناخته میشود که به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بالا طرفداران زیادی دارد . از زعفران به عنوان طلای سرخ یاد میکنند.فرایند کِشت و برداشت زعفران بسیار سخت بوده و در کنار خواص فراوان ، ارزش بالا و قیمت قابل توجهی در جهان دارد .با وجود اینکه زعفران در کشورهایی مثل اسپانیا ، هند ، مراکش ، افغانستان و یونان نیز کِشت میشود اما بیشترین میزان تولید زعفران دنیا در کشور عزیزمان ایران و در استان خراسان انجام میشود.زعفران برای تزئین غذا و همچنین ایجاد رایحه و عطر بی نظیر در دسر ها یا شیرینیجات نظیر باسلوق زعفرانی یا باقلوای زعفرانی یا رست کردن و شورکردن انواع آجیل نظیر بادام هندی زعفرانی یا پسته زعفرانی نیز بکار برده میشود. همچنین در انواع نوشیدنی ها نیز مثل چای زعفرانی اضافه میشود.

 

خرید زعفران :

راه های تشخیص زعفران اصل از تقلبی چیست؟

از کجا زعفران اصل بخریم؟

خرید زعفران از کشاورز

خرید زعفران با بسته بندی شیک

خرید زعفران اصل و با کیفیت 
 
مواردی هستند که در ادامه به آن میپردازیم.
 

 5 روش مهم و ساده برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی ( بهمراه عکس )

متاسفانه امروزه شاهد تقلب های زیادی در تولید زعفران هستیم که افرادی زیادی با اهداف سودجویانه و غیر انسانی سعی در فروش آن دارند.دست بردن در رنگ ،وزن و مزه زعفران به شدت شایع شده بی توجه به اینکه این کار چه آسیب های جبران ناپذیری برای سلامت افراد ایجاد میکند. پس ضروریست که در خرید زعفران اصل دچار اشتباه نشویم.در ادامه به ۹ روش تشخیص زعفران اصل از زعفران تقلبی میپردازیم.

 

 ۱-شکل ظاهری زعفران

یقینا زمان خرید زعفران بسته بندی شده نمیتوانیم مزه آن را بچشیم ، عطر آن را استشمام کنیم و بعضا به دلیل نوع بسته بندی ها نمیتوان رنگ واقعی آن را مشاهده کرد. بنابراین تا قبل از باز کردن بسته بندی ، تشخیص چشمی و  دیدن ظاهر زعفران اولین و مهم ترین راه است.

صرف نظر از بلند بودن یا کوتاه بودن رشته زعفران ، رشته زعفران اصل حالت شیپوری دارد . ابتدای آن ، کمی نازک تر از قسمت انتهایی آن است و هرچه به قسمت انتهایی میرود پهن تر میشود البته این تغییر خیلی ملموس و با اغراق نبوده و میبایست با دقت بررسی شود . ترجیحا از خرید زعفران شکسته شده و پودر شده خودداری شود چرا که ممکن است دچار دست خوردگی زیاد شده باشد و یا از زمان تولید آن مدت خیلی زیادی گذشته باشد.در شکل زیر عکس رشته کامل زعفران اصل را مشاهده میکنید.

 

زعفران فرچید

۲- رنگ زعفران 

رنگ زعفران اصل ( قبل از مصرف ) :

رنگ زعفران اصل قبل از استفاده (خشک) رنگ زرشکی سیر و تیره است و زعفران اصل به هیچ عنوان دارای رنگ قرمز روشن نیست . زعفران های تقلبی برای جلب توجه در بازار دارای رنگ های متفرقه است که نشان دهنده این است که با رنگ های افزودنی برای جذابیت بیشتر تولید شده است. عموما این تصور به اشتباه وجود دارد که تیره بودن رنگ زعفران نشان از تقلبی بودن آن دارد که کاملا اشتباه است.زعفران اصل دارای رنگ زرشکی تیره است.

زعفران اصل قائنات فرچید

رنگ زعفران در آب :

یکی دیگر از راه های تشخیص زعفران اصل تست قرار گیری آن در آب است.مقدار کمی زعفران را در یک استکان آب خنک قرار دهید.زعفران اصل به آرامی رنگ آب را به رنگ زرد شفاف در میاورد. این تغییر رنگ بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول میکشد.تغییر رنگ آنی آب نشان میدهد که زعفران تقلبی ست.ضمنا اگر رنگ آب به رنگ دیگری غیر از زرد شفاف درآید (عموما قرمز) نشان دهنده این است که آن محصول با رنگ مصنوعی و افزودنی های مضر تهیه شده است.

 

۳- طعم و مزه زعفران :

پیکروکروسین ؛ ماده شیمیایی موجود در زعفران .

این ماده شیمیایی مسئول طعم و مزه زعفران است.با وجود اینکه زعفران بوی شیرینی دارد اما طعم واقعی زعفران اصل ، شیرین نیست .مزه و طعم زعفران به دلیل ماهیت شیمیایی پیکروکروسین کمی تلخ میباشد.

 

۴- عطر و رایحه زعفران :

زعفران اصل ذاتاً بوی شیرین و مطبوعی دارد . عطر و رایحه ای دلپذیر و تند از گل زعفران. اگر زعفران بویی غیر از بوی گل داشته باشد بوی تلخ و تند و یا بوی فلز بوی عطر های خوراکی و بازاری قطعا آن زعفران تقلبی میباشد.سافرانل ماده شیمیایی درون زعفران است که مسئول عطر و رایحه آن است.

در ادامه بطور کامل و تخصصی به توضیح سافرانل ، پیکروکروسین و کروسین زعفران و میزان استاندارد آنها ، نقش آنها در زعفران و همچنین عیار زعفران خواهیم پرداخت.

 

۵- قیمت زعفران 

بی جهت نیست که زعفران را طلای سرخ مینامند.زحمت کاشت و داشت و برداشت زعفران آن قدر زیاد است که برای تولید یک مثقال زعفران که به دست من و شما میرسد چیزی جدود ۶۰۰ گل زعفران چیده میشود و ده ها کشاورز زحمت کش در فرآیند تولید آن دخیل هستند.همچنین گل زعفران فقط در قسمت های خاصی از دنیا عمل می آید.به همین دلیل زعفران به عنوان گرانترین ادویه دنیا شناخته میشود.بدیهی ست اگر فروشنده ای آن را با قیمت پایین ارائه کند آن زعفران ، زعفران اصل نمیباشد.

 

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :